Spoločník na úrovni sa stal témou rozvinutej hejterskej diskusie
Blogy

Ktovie, čím je v skutočnosti spôsobený ten obrovský spoločenský (mužský) hejt

Člen tímu Refresher ma požiadal o rozhovor. O zodpovedanie zopár otázok o mojej “netradičnej profesii” (ako znie zameranie predmetnej sekcie) profesionálneho spoločníka. Žiadosti som rád vyhovel, prezentácia mojich služieb predsa nemôže byť na škodu. Presne podľa očakávaní sa pod videom na YouTube (ďalej iba “yt”) zozbierala a v týchto chvíľach stále ešte zbiera pekná hromádka komentárov. Z 99-ich percent mužských a hejterských, * prirodzene. Spoločník na úrovni určite nie je “povolaním”, ktoré by extrémne konzervatívna slovenská spoločnosť dokázala prijať a aspoň ako-tak akceptovať.

* Výraz “hejter” vo chvíli vzniku tohto textu (ešte) nie je súčasťou oficiálneho slovníka slovenského jazyka. Všetci ho však poznáme a veľmi dobre rozumieme jeho významu. Preto ho budem naďalej používať.

Najprv vysvetlím, prečo vlastne reagujem na komentáre formou blogu. Je to jednoduché. Ak by som bol komentoval či odpovedal na komentáre priamo na yt, nahrával by som tomu webu. V podobných prípadoch moje odpovede vždy spíšem na jednom mieste a to zásadne na mojej vlastnej stránke. Prihrejem tým polievočku sám sebe a ponúknem googlu hodnotný seo obsah.

Postavený na kľúčovej fráze “spoločník na úrovni”

Navyše na mojej webstránke mi článok nikto nezmaže, zatiaľ čo na yt to ovplyvniť nedokážem. Koniec-koncov, raz sa autor videa môže rozhodnúť odpublikovať ho. Alebo poruší nejaké pravidlo a video zmaže prevádzkovateľ yt. Tým pádom by čas, ktorý by som bol strávil písaním komentárov, bol úplne stratený. Plus písanie (blogov a kníh) je do istej miery formou mojej komunikácie so svetom. A každý môj verejný text je istou formou vlastnej recenzie ako copywritera.

Nebudem sa zapodievať faktom, že hromada hejterov spochybňuje a/alebo dehonestuje služby spoločníka ako také. Znevažujú ich existenciu, spochybňujú ich potrebu. Vysmievajú sa z mojej klientely – z ľudí, ktorí bez ohľadu na účel a zámer služby profesionálneho spoločníka potrebujú a využijú…

Nuž, ja osobne v hlbokej podstate výsostne spochybňujem existenciu, zmysel a fungovanie online zoznamiek. Napriek tomu existujú. Prečo? Z toho trápne jednoduchého dôvodu, že je po nich dopyt. Za trápny ja osobne považujem fakt, ak niekto nerozumie, prečo/načo vlastne služby profesionálneho spoločníka vôbec existujú, prečo ich niekto ponúka alebo využíva.

Ako spoločník na úrovni som na tom podobne

A síce ak by neexistoval dopyt, nebolo by komu poskytovať tieto služby. Celé moje rozprávanie vo videu by som si musel vymyslieť. Ťažko si predstaviť, na čo by to bolo dobré. Zvlášť, keď veľmi podobnú odozvu, akej sa mi dostalo, som si pri mojich skúsenostiach dokázal vopred predstaviť. Žiaľ, nemýlil som sa. Zostáva mi dúfať v to, že si túto spŕšku hejtu nebude čítať žiadny z mojich klientov. A ak, tak že sa ho nijako nedotkne. Pretože to jediné by ma v tomto kontexte skutočne mrzelo.

Podľa mnohých komentárov

spoločník na úrovni by mal byť “luxusným”.

Ja sa vo videu – ktoré predmetní komentujúci úplne zjavne v skutočnosti ani riadne nezhliadli – voči tomuto označeniu vyhradzujem. Napriek faktu, že medzi blogmi mám text, v ktorom píšem o luxusnom spoločníkovi. Zamýšľam sa v ňom však skôr nad tým, čo presne toto označenie má vlastne vyjadrovať. Komentujúci hejteri sa podľa ich vyjadrení domnievajú, že to znamená:

 • draho a len vrcholne elegantne sa obliekať;
 • mať v prezentácii (v mojom prípade na tomto mojom webe) fotografie v špičkovom obleku, poťažmo fraku a to na exkluzívnych miestach;
 • hrdiť sa výzorom nádherného chlapa z obálky módneho magazínu;
 • mať vysokoškolské vzdelanie a rozhľad vo všemožných oblastiach, aby mohol o nich diskutovať;
 • pýšiť sa športovou postavou a schopnosťami – atď., atď.

K vlastnému výzoru sa vyjadrovať nebudem. Mnohí komentujúci ma vyhodnotili ako vrcholne nesympatického človeka, dokonca “nezdravo pôsobiaceho”, “plešouna”, navážali sa do môjho pírsingu a pod. Na to nemám čo napísať. Úprimne ma mrzí, ak na niekoho robím takýto dojem a nejakým spôsobom som mu tým znepríjemnil deň. Postoj k vzhľadu kohokoľvek je to vecou výsostne individuálneho vkusu. Podľa môjho súkromného názoru iba primitív označí niekoho za všeobecne odpudivého len preto, že on ho on sám tak vníma. Pretože je to len a len každého vlastná optika, ako vidí niekoho iného. Mne zostáva iba dúfať, že sú aj ľudia, ktorí ma vnímajú ako človeka sympatického.

K môjmu obliekaniu sa, štýlu a imidžu celkovo

napíšem jediný krátky odstavec. A síce, že mojej klientele vyhovuje a/alebo stačí. Ťažko napísať, o čom svedčí fakt, keď nejaký hejter hypoteticky vyžaduje, aby sa spoločník na úrovni obliekal a prezentoval vyslovene draho, “značkovo”. Túto tému rozvíjať odmietam, považujem ju za príliš prízemnú a úbohú na to, aby som jej venoval viac ako predchádzajúcu a túto vetu. Obliekam sa čisto, pohľadne a najmä primerane účelu. Žiadny môj zákazník – a mám na mysli aj tých ženského pohlavia, pochopiteľne – nikdy nemal a nemusel mať výhrady.

Ako som zmienil,

spoločník na úrovni má byť podľa hejterov

Spoločník na úrovni sa stal témou rozvinutej hejterskej diskusie

človekom odborne vzdelaným a rozhľadeným. Zdá sa mi zaujímavé, že k tomuto presvedčeniu dospeli ľudia, ktoré žiadne podobné služby nikdy nevyužili. Je to jasné po prvé, z kontextu ich vyjadrení. A po druhé, ak by využili, takmer určite by som o tom ako viac-menej jediný profesionálny spoločník na Slovensku vedel. Za mojej v tejto chvíli cca päťročnej praxe som nepocítil potrebu mať akékoľvek citeľné vzdelanie či nejaký zvlášť dobrý rozhľad. Som úplne objektívne vzaté dostatočne inteligentný (som členom Mensy) na to, aby som sa dokázal rozprávať s kýmkoľvek a o čomkoľvek bez toho, že by som mal akýkoľvek vhľad do témy. Znie to možno prekvapivo, no moja klientela ma v podobných prípadoch zakaždým rada sama zasvätila do problematiky. Práve to v kombinácii s mojimi zvedavými otázkami sa môže stať (a stáva) predmetom diskusie.

Ak je podobná diskusia vôbec žiadanou či vhodnou

Popravde, v mojej praxi je tomu tak iba výnimočne.

Človek potrebujúci či želajúci si služby profesionálneho spoločníka si chce spravidla skôr oddýchnuť. Ani v mojich vlastných predstavách sa oddych nespája so žiadnymi “ťažkými” a/alebo intelektuálne náročnými témami a hĺbkovými či odbornými debatami o nich. Skôr naopak. Spoločník na úrovni dokáže v skutočnosti od podobného smerovania svojho klienta odtiahnuť, odlákať. Práve za účelom uvoľnenia a navodenia pohody. Toto je poslaním, o ktoré aj klient sám často cielene prejaví záujem. A ak nie, pochváli ma za to dodatočne (reálna prax).

A konečne moje posledné vyjadrenie ku komentárom. (Jedine že by sa predsa len časom ešte objavil nejaký zvlášť “vydarený” a doplnil by som niečo v aktualizácii.) Údajne vo videu “100x podotýkam, že

robím spoločnosť a nie sex, aby som nevyzeral zvrhlo

alebo aby sa ma to nedotklo” (citáciu som opravil po gramatickej stránke, keďže tu chcem mať text bez zásadných chýb). Toto ma až pobavilo. Že neposkytujem sex zdôrazňujem síce aj preto, aby som mojim službám profesionálneho spoločníka zachoval isté dekórum. Avšak sám o sebe v mojom blogu o tom, za čo obdivujem zlatokopky, píšem, že by som vlastne možno celkom rád robil (aj) gigola. Zbohatol by som na tom – nech sa o mojom výzore v komentároch vyjadruje kto chce ako chce. Sám najlepšie viem, aký dopyt a po čom presne u mňa je.

Po väčšinu času sa pohybujem po svete ako spokojný človek. Absolútne a viac-menej bezvýhradne akceptujúci dianie okolo mňa.

Prijímajúci veci presne tak, ako sa dejú

Občas však na chvíľu predsa len pocítim niečo ako smútok či ľútosť. V kontexte vyššie opísaného nad tým, aké veľké množstvo ľudí má potrebu hejtovať. Bez ohľadu na okolnosti. Jednoducho uvoľniť online a podľa možností maximálne anonymne * svoju vlastnú negatívnu energiu. Táto črta slovenskej povahy – pretože mám dojem, že sa to u nás prejavuje výraznejšie než snáď kdekoľvek inde – v mojich očiach nie je peknou. Mrzí ma, že sme ako národ jednými z najväčších hejterov na svete. Taký dojem som behom času nadobudol.

* Online a anonymne – inými slovami bez gulí. Aspoň ja osobne to tak vnímam. Chlap (v zmysle odvahy a otvorenosti) sa totiž podpíše pod svoj názor. Hejter takmer nikdy.

Samozrejme, nakoniec nad tým všetkým iba mrdnem plecami a naďalej sa usmievam.

Napokon, som predsa spoločník na úrovni

a na poskytovaní týchto mojich služieb sa nič nemení. Naopak, pribudol mi dobrý obsahový seo článok na webstránku. Tá bude vďaka tomu ešte navštevovanejšou. Apropo, od zverejnenia rozhovoru mi na insta pribudlo (do tejto chvíle) bezmála 50 sledovateľov. Prevažne ženských.


Zvolený ilustračný obrázok z môjho vlastného archívu má byť symbolickým a to hneď vo viacerých kontextoch. Verím, že inteligentný čitateľ pochopí prinajmenšom jeden z nich. 🙂

Profesionálnym spoločníkom vo všetkých možných významoch tohto slova (nie však gigolom) som sa stal v momente, keď som nadobudol pocit, že dokážem skutočne počúvať a vcítiť sa do situácie a pocitov druhej strany. A keď ma okolie presvedčilo o tom, že ma vníma ako empatického a upokojujúco pôsobiaceho človeka. Dokážem analyzovať chyby, ktoré ľudia vo vzťahoch - nielen partnerských, ale medziľudských všeobecne - robia a viem poradiť, čo s tým. Samému sa mi síce nedarí viesť vzťah tak, aby dlhodobo prežil - som prípad obuvníka, ktorý chodí bosý. Na druhej strane je to vlastne mojou prednosťou. Ako zadaný by som služby spoločníka - keď aj nie sexuálne - sotva mohol poskytovať v takej miere a škále, v akej ich ponúkam. Na tomto webe sa nedozvieš nič o mojom zmýšľaní a o tom, akým človekom vlastne som - na to musíš navštíviť stránku AndyMoravek.sk.

4 komentáre

 • Jelínek Petr

  Ja som vedel,Andy, že to bude hejtované a nečudujem sa, lebo na Slovensku borovičkári a v Česku pivári vďaka anonymite a IQ hojdacieho koňa kritizujú a znevažujú všetko, bez ohľadu na to, o čo ide
  Kokrétne v tomto prípade ani netušia a nechápu o čo tu kráča . Veď robiť spoločnosť žene môže robiť muž à LA Delon a musí to skončiť v posteli a hard.
  A sami si vtáka, či šušu umývajú 1x kvartálne aj keď sa hrajú na inteligentní a znalcov typu chrobák Truhlík, ale pojem slušnos, etika a empatia — Čo to jeeeeé, nepoznám, ale nandáme mu frajerov holohlavému, veď nevie, kdo ho osolil
  O TEMPORA O MORES.
  Andy, dlho sme sa nevideli, ale ako už som Ti písal, fandím Ti, zostaň taký, ako si,
  viem, že ideš dobrou cestou a jediné čoho ľutujem, je že nie som mladší.
  Som ateista, ale God save your Soul
  Starý Petr

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *