Cenník profesionálneho spoločníka Andyho Morávka z Bratislavy

Cenník profesionálneho spoločníka “Viraĉo” alias Andyho Morávka

Bežný cenník profesionálneho spoločníka za štandardných resp. normálnych okolností sa nachádza nižšie. Aktuálne – do zmazania tohto odstavca – je však mojím cenníkom jediné číslo: € 10. Je to čiastka, ktorú si momentálne účtujem za stretnutie v Bratislave, ktoré sa spravidla môže odohrať jedine u mňa na byte, v tvojich priestoroch alebo v exteriéri. Prirodzene, za týchto okolností ja rozhodujem o dĺžke nášho stretnutia. Ak má byť citeľne dlhšie než hodinu či dve, je odmena pre mňa vecou vzájomnej dohody. A jej navýšenie je na dobrovoľnej báze. Inak platí suma € 10 za stretnutie. Aktualizované 11. 02. 2021

Dôvod? Vychádzam z predpokladu, že ak v tomto období študuješ cenník profesionálneho spoločníka a vyžaduješ moje služby, potrebuješ pomoc. Nemusí ísť o nič závažné, možno len nikto iný sa s tebou nechce fyzicky stretnúť a porozprávať. Aj môj záujem stretnúť sa s tebou považujem v tomto zmysle za pomoc a rád to ako profesionálny spoločník urobím. Za symbolických desať eur na pokrytie nákladov na cestu alebo kávu či čaj u mňa.

Štandardný cenník profesionálneho spoločníka

Prvá hodina€ 30
2 hodiny€ 50
3 hodiny€ 70
5 hodín€ 100
12 hodín alebo cca pol dňa€ 150
24 hodín čiže cca celý deň€ 200
Dlhší čas než jeden celý deňdohodou
Cesta na miesto stretnutia: do hodinybezplatne
Cesta na miesto – každá hodina navyše *€ 10

* Neúčtujem v prípade stretnutia dlhšieho ako 12 hodín, pokým však necestujem viac ako 5 hodín.

Možno sa čuduješ, že v niektorých prípadoch sa moja sadza v prepočte na jednu hodinu pri dlhšej spoločnosti zvyšuje. Pričom z obchodného hľadiska by sa očakávalo, že to bude naopak. Vysvetlenie je prosté. Jednoduchšie a bez problémovejšie sa dokážem uvoľniť na kratší čas. Preto je môj cenník profesionálneho spoločníka nastavený tak, že za moje služby na dlhšiu dobu žiadam odmenu relatívne vyššiu. Jednoducho je okolo toho pre mňa citeľne viac zariaďovania a organizovania než pri spoločnosti krátkodobej.


Ilustračnú fotografiu k tomuto článku mi poskytol môj dobrý kamarát, veľmi šikovný košický fotograf Dávid Mahút.