Služby profesionálneho spoločníka dokážu aj účinne pomôcť vzťahu. Párové poradenstvo
Blogy

Prečo je profesionálny spoločník zároveň výborným partnerským poradcom

Jasným indikátorom faktu, že som aktuálne single, je samotná skutočnosť, že je tento web online. Že ponúkam moje služby profesionálneho spoločníka v Bratislave aj kdekoľvek inde. Áno, v prípade mňa samého je problémom udržať vzťah po dobu, ktorá by stála za zmienku. Napriek tomu mám jasno v základných vzťahových záležitostiach. A to až natoľko, že si môžem dovoliť nielen vyjadrovať sa o nich. Môžem v nich dokonca radiť.

Živím sa viacerými činnosťami a spôsobmi. Jednou z oblastí, v ktorých pôsobím (napísať, že v tom “podnikám”, by bolo prehnane drzé asi aj na mňa), je erotický priemysel. Hlavne sprostredkovanie práce v ňom dievčatám a ženám. A to je niečo, čo je – podobne ako moja činnosť spoločníka napriek faktu, že nie som gigolom – ťažko až vôbec zlučiteľné s vážnym vzťahom. (Preto ten úvod. Moje služby profesionálneho spoločníka môžu byť a zrejme budú online “len” po dobu, kedy nemám vzťah.)

Mám totiž jasno v tom, čo je v poriadku a akceptovateľné, a čo už nie. A hovorme si čo chceme, ale:

  • pracovať sústavne so ženami, ktoré sú pripravené/chcú za peniaze odhaľovať svoje intímne detaily alebo mať sex pred kamerou;
  • robiť takýmto dievčatám (spravidla nahé) prezentačné fotografie;
  • zúčastňovať sa všemožných akcií a podujatí eroticky či priam sexuálne ladených…

… a v neposlednom rade tiež

poskytovať služby profesionálneho spoločníka (aj) ženám,

keď aj na absolútne serióznej báze, s tými najčistejšími úmyslami a za tých najtransparentnejších okolností nie je prijateľné pre žiadnu potenciálnu partnerku eventuálne budúcu manželku.

Je to tak v poriadku, je to správne a ja som si toho vedomý. Mohol by som túto skutočnosť ešte v zopár odstavcoch rozviesť a vopred vyvrátiť argumenty proti mojim tvrdeniam. Keďže ich dávno všetky poznám. O tom však tento text nie je.

Viem, na akých základoch by mal vzťah stáť, ak má fungovať prinajmenšom dlhodobo. (Tak nejako sa zdráham používať formuláciu “na celý život”. Príde mi to až nepredstaviteľne dlho a záväzne. Ten výraz má v mojich očiach prehnanú definitívnosť. Môj vlastný život vykresľuje skôr formulácia “nikdy nehovor nikdy”…) Resp. na akých princípoch vzťah fungovať môže, pri akých základoch má šancu.

Úprimnosť, čestnosť a otvorená komunikácia

To sú len základné atribúty (kvázi na ukážku), na podklade ktorých partnerstvá nielenže fungujú, ale fungujú k obojstrannej spokojnosti partnerov. Lebo je rozdiel v tom, horko-ťažko nejako prežiť celý život po boku jedného človeka – a prežiť život skutočne spokojný a naplnený.

Úprimnosť mám na mysli hĺbkovú. Spätú so schopnosťou už v zárodku si uvedomiť, ak robím niečo, čo prosto do vzťahu nepatrí. Čo by sa mi v prípade, že by to isté bol urobil môj partner, ani troška nepáčilo. Čo je úplne prvotným mikro-klíčkom toho, z čoho automaticky a, žiaľ, nevyhnutne vyrastie nevera a/alebo krach dôvery. A vzápätí aj krach vzťahu samotného.

Viac sa na tomto mieste o mojom náhľade na vzťahy rozpisovať nebudem. Neposkytujem totiž online a teda

blogové služby profesionálneho spoločníka, ale reálne.

A prečo o tomto všetkom píšem a najmä prečo to publikujem na tomto webe? Pretože napriek skutočnosti, že mne samému sa zatiaľ nepodarilo udržať si vzťah skutočne dlhodobo, viem v tomto smere dobre a kompetentne poradiť iným. Zrejme podľa vzoru úslovia, že obuvník často chodí bosý. Ja som si totiž veľmi dobre vedomý toho, prečo som single a prečo doposiaľ žiadny môj vzťah neprežil ani prvú päťročnicu.

Navyše dokážem skutočne počúvať, analyzovať a na rovinu povedať vlastný, naozaj totálne úprimný názor na vypočuté. Preto moje

služby profesionálneho spoločníka zahŕňajú aj poradenstvo párom.

Či už jednotlivo alebo vo dvojici. * Keďže až prekvapivo často len jeden z dvojice potrebuje poradiť. Zatiaľ čo ten druhý dáva vzťahu viac-menej všetko potrebné už len svojím obrovským záujmom o správne a perspektívne fungovanie v páre.

* Zodpoviem nevyslovenú otázku: moja cena za spoločnosť je rovnaká, či ju poskytujem jednotlivcovi alebo páru. Tiež bez ohľadu na to, či ide o hetero- alebo homosexuálne (či snáď ešte nejaké iné) zoskupenie. Mám na mysli prípad, keď ide o niečo ako poradňu. Inak tomu môže byť za špecifických okolností, ale bolo by zbytočné rozpitvávať to na tomto mieste.

V súkromí v podstate “odjakživa” na tieto témy rád diskutujem. Prevažne so ženskými kamarátkami. Tie sú totiž nepomerne otvorenejšie a prístupnejšie podobným debatám. Navyše vyrastal som medzi samými sesternicami…

Vzťah a jeho fungovanie prosto nie je námetom k pivu

Na druhej strane však sám som muž * a viem, ako myšlienky na zapodievanie sa fungovaním vlastného vzťahu dostať chlapovi pod kožu. A ako vyburcovať jeho záujem o ich riešenie.

* Navyše som veľmi empatický, nenápadne manipulatívny – v tom najlepšom zmysle toho slova – a údajne až fascinujúco presvedčivý človek. To sú atribúty, prečo som v poradenstve vo všeobecnosti dobrý. Nepíšem to narcisticky ani neskromne. Naopak, som veľmi pokorným človekom – ale týmto textom sa ti snažím objasniť, prečo sa ti prinajmenšom skúsiť využiť moje služby profesionálneho spoločníka oplatí.


Ilustračná fotografia je z dielne profesionálnej fotografky Judity Horváthovej.

Profesionálnym spoločníkom vo všetkých možných významoch tohto slova (nie však gigolom) som sa stal v momente, keď som nadobudol pocit, že dokážem skutočne počúvať a vcítiť sa do situácie a pocitov druhej strany. A keď ma okolie presvedčilo o tom, že ma vníma ako empatického a upokojujúco pôsobiaceho človeka. Dokážem analyzovať chyby, ktoré ľudia vo vzťahoch - nielen partnerských, ale medziľudských všeobecne - robia a viem poradiť, čo s tým. Samému sa mi síce nedarí viesť vzťah tak, aby dlhodobo prežil - som prípad obuvníka, ktorý chodí bosý. Na druhej strane je to vlastne mojou prednosťou. Ako zadaný by som služby spoločníka - keď aj nie sexuálne - sotva mohol poskytovať v takej miere a škále, v akej ich ponúkam. Na tomto webe sa nedozvieš nič o mojom zmýšľaní a o tom, akým človekom vlastne som - na to musíš navštíviť stránku AndyMoravek.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *